Sensata Technologies/Airpax IEG6-1REG4-52-20.0-01-V
IEG6-1REG4-52-20.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1REG4-52-20.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IEG6-1REG4-52-20.0-01-V.pdf
Availability of IEG6-1REG4-52-20.0-01-V
QUANTITY
IEG6-1REG4-52-20.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1REG4-52-20.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1REG4-52-20.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1REG4-52-20.0-01-V
Related LinksIEG6-1REG4-, IEG6-1REG4-52-20.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG6-1REG4-52-20.0-01-V Details Description
Related parts for IEG6-1REG4-52-20.0-01-V
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
INDICATOR NEON RED PANEL MNT datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
BRD SPT EDGE HOLD SNP LCK 14.3MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf