Sensata Technologies/Airpax IEG66-1-62-30.0-01-V
IEG66-1-62-30.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG66-1-62-30.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IEG66-1-62-30.0-01-V.pdf
Availability of IEG66-1-62-30.0-01-V
QUANTITY
IEG66-1-62-30.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG66-1-62-30.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG66-1-62-30.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG66-1-62-30.0-01-V
Related LinksIEG66-1-62, IEG66-1-62-30.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG66-1-62-30.0-01-V Details Description
Related parts for IEG66-1-62-30.0-01-V
PATCHCRD SCKT-MINI ALLIG CLP RED datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 26.9VC SMC datasheet.pdf
IC DRIVER HI/LO SIDE 600V 14SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
VARISTOR 558V 40KA datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
17+17 WAY M HORZ 4.5MM TAIL WOJS datasheet.pdf