Sensata Technologies/Airpax IEG66-1-63-30.0-91-V
IEG66-1-63-30.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG66-1-63-30.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IEG66-1-63-30.0-91-V.pdf
Availability of IEG66-1-63-30.0-91-V
QUANTITY
IEG66-1-63-30.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG66-1-63-30.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IEG66-1-63-30.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG66-1-63-30.0-91-V
Related LinksIEG66-1-63, IEG66-1-63-30.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG66-1-63-30.0-91-V Details Description
Related parts for IEG66-1-63-30.0-91-V
IC REG BUCK ADJ 0.5A 8-DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 82K OHM 6SIP datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 11.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8NS 100TQFP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 12.288MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 16.76MM datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 12A SPST datasheet.pdf
POWER MOD 3PH BRIDGE 55A MTK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.5V datasheet.pdf