Sensata Technologies/Airpax IEG666-1-62-30.0-01-V
IEG666-1-62-30.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG666-1-62-30.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IEG666-1-62-30.0-01-V.pdf
Availability of IEG666-1-62-30.0-01-V
QUANTITY
IEG666-1-62-30.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG666-1-62-30.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG666-1-62-30.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG666-1-62-30.0-01-V
Related LinksIEG666-1-6, IEG666-1-62-30.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG666-1-62-30.0-01-V Details Description
Related parts for IEG666-1-62-30.0-01-V
CAP ALUM 22000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CROSS FITTING 4WAY BLACK 2X2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
BASIC SWITCH datasheet.pdf
DIN-POWER CABLE CLAMP SET datasheet.pdf
DEMO BRD SNG CHNNL OP-AMP datasheet.pdf
IC DATAFLASH 1MB 2.7V 8SOIC datasheet.pdf