Vishay/Dale CMF6520R000FKBF
CMF6520R000FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF6520R000FKBF
Brief Description
RES 20 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6520R000FKBF.pdf
Availability of CMF6520R000FKBF
QUANTITY
CMF6520R000FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6520R000FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF6520R000FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)20
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6520R000FKBF
Related LinksCMF6520, CMF6520R000FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6520R000FKBF Details Description
Related parts for CMF6520R000FKBF
SWITCH SLIDE DP3T 3A 125V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 5A TO220AB datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG NAT SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN HEADR INVRTD 128POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO -8V 0.5A TO220AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 45V 2A TSMT3 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
FIXED IND 47MH 21.5MA 365 OHM TH datasheet.pdf