Sensata Technologies/Airpax IEGF6-1-51-30.0-01-V
IEGF6-1-51-30.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGF6-1-51-30.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IEGF6-1-51-30.0-01-V.pdf
Availability of IEGF6-1-51-30.0-01-V
QUANTITY
IEGF6-1-51-30.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGF6-1-51-30.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEGF6-1-51-30.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGF6-1-51-30.0-01-V
Related LinksIEGF6-1-51, IEGF6-1-51-30.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGF6-1-51-30.0-01-V Details Description
Related parts for IEGF6-1-51-30.0-01-V
TRIMMER 200 OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
HOUSNG SCREW 2510/2310/1910/1810 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 15VC 8SOIC datasheet.pdf
FUSE LINK 500V GL NH 425A SIZE3 datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
MX150 ASSY 15 RCPT 2X3 DKGY C6 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf