Sensata Technologies/Airpax IEGF6-1-72-15.0-A-91-V
IEGF6-1-72-15.0-A-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGF6-1-72-15.0-A-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IEGF6-1-72-15.0-A-91-V.pdf
Availability of IEGF6-1-72-15.0-A-91-V
QUANTITY
IEGF6-1-72-15.0-A-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGF6-1-72-15.0-A-91-V
Internal Part NumberEIS-IEGF6-1-72-15.0-A-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGF6-1-72-15.0-A-91-V
Related LinksIEGF6-1-72-, IEGF6-1-72-15.0-A-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGF6-1-72-15.0-A-91-V Details Description
Related parts for IEGF6-1-72-15.0-A-91-V
CAP ALUM 470UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
508 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
LED XLAMP 2700K WHITE 36V SMD datasheet.pdf