Sensata Technologies/Airpax IEGF6-35903-15-V
IEGF6-35903-15-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGF6-35903-15-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IEGF6-35903-15-V.pdf
Availability of IEGF6-35903-15-V
QUANTITY
IEGF6-35903-15-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGF6-35903-15-V
Internal Part NumberEIS-IEGF6-35903-15-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGF6-35903-15-V
Related LinksIEGF6-35, IEGF6-35903-15-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGF6-35903-15-V Details Description
Related parts for IEGF6-35903-15-V
RES 160K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
GDT 350V 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
SCR SENS 400V 1.5A TO92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 128PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
RUN-SAFE datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 23POS 1MM R/A datasheet.pdf
ATTENUATOR, FC/UPC, DW, 2DB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
METALIZED POLYESTER 2" X .625" datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf