Sensata Technologies/Airpax IEGF66-1-62-30.0-01-V
IEGF66-1-62-30.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGF66-1-62-30.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IEGF66-1-62-30.0-01-V.pdf
Availability of IEGF66-1-62-30.0-01-V
QUANTITY
IEGF66-1-62-30.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGF66-1-62-30.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEGF66-1-62-30.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGF66-1-62-30.0-01-V
Related LinksIEGF66-1-6, IEGF66-1-62-30.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGF66-1-62-30.0-01-V Details Description
Related parts for IEGF66-1-62-30.0-01-V
OSC XO 32.768MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OSC XO 14.745MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
TRANSMITTER PHOTOLINK 650NM datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 352MA 1.5 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf