Sensata Technologies/Airpax IEGH11-35886-2-V
IEGH11-35886-2-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGH11-35886-2-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IEGH11-35886-2-V.pdf
Availability of IEGH11-35886-2-V
QUANTITY
IEGH11-35886-2-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGH11-35886-2-V
Internal Part NumberEIS-IEGH11-35886-2-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGH11-35886-2-V
Related LinksIEGH11-3, IEGH11-35886-2-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGH11-35886-2-V Details Description
Related parts for IEGH11-35886-2-V
CONN HEADER .100 SINGL R/A 11POS datasheet.pdf
R/A PF REC POWERBLADE datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
SCR MOD DUAL 1600V 150A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.01% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 23POS 0.200 T/H datasheet.pdf