Sensata Technologies/Airpax IEGH66-0-SW-30.0-A-01-V
IEGH66-0-SW-30.0-A-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGH66-0-SW-30.0-A-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IEGH66-0-SW-30.0-A-01-V.pdf
Availability of IEGH66-0-SW-30.0-A-01-V
QUANTITY
IEGH66-0-SW-30.0-A-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGH66-0-SW-30.0-A-01-V
Internal Part NumberEIS-IEGH66-0-SW-30.0-A-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGH66-0-SW-30.0-A-01-V
Related LinksIEGH66-0-SW, IEGH66-0-SW-30.0-A-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGH66-0-SW-30.0-A-01-V Details Description
Related parts for IEGH66-0-SW-30.0-A-01-V
LED RED T1 RIGHT ANGLE PCB datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 28HTSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP CER 56PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 2A SYNC 16QFN datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4100K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf