Sensata Technologies/Airpax IEGH66-1-72-20.0-01-V
IEGH66-1-72-20.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGH66-1-72-20.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IEGH66-1-72-20.0-01-V.pdf
Availability of IEGH66-1-72-20.0-01-V
QUANTITY
IEGH66-1-72-20.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGH66-1-72-20.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEGH66-1-72-20.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGH66-1-72-20.0-01-V
Related LinksIEGH66-1-7, IEGH66-1-72-20.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGH66-1-72-20.0-01-V Details Description
Related parts for IEGH66-1-72-20.0-01-V
XFRMR LAMINATED 16VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN DB9 CRIMP FEMALE NICKEL datasheet.pdf
MODEM V.92 SERIAL DATA/FAX 5V datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BEND RELIEF 8.0MM BLUE datasheet.pdf
BIT D'VERSIBIT .562X.187X72.00" datasheet.pdf
RES 249 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf