Sensata Technologies/Airpax IEGH666-1-62-40.0-91-V
IEGH666-1-62-40.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGH666-1-62-40.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A
Datasheet Download
IEGH666-1-62-40.0-91-V.pdf
Availability of IEGH666-1-62-40.0-91-V
QUANTITY
IEGH666-1-62-40.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGH666-1-62-40.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IEGH666-1-62-40.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating40A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGH666-1-62-40.0-91-V
Related LinksIEGH666-1-6, IEGH666-1-62-40.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGH666-1-62-40.0-91-V Details Description
Related parts for IEGH666-1-62-40.0-91-V
OSC XO 5.000MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) Terminal Block datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CLAMP FOR 5MM CABLE DIA GRND TER datasheet.pdf
26-24 INSUL INDENT DIE datasheet.pdf
RES 83.3 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 25.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Crystal 8.1920MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, J-Lead datasheet.pdf