Sensata Technologies/Airpax IEGHF22-32483-1
IEGHF22-32483-1 picture photo
Mfg. Part Number
IEGHF22-32483-1
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IEGHF22-32483-1.pdf
Availability of IEGHF22-32483-1
QUANTITY
IEGHF22-32483-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGHF22-32483-1
Internal Part NumberEIS-IEGHF22-32483-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles-
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGHF22-32483-1
Related LinksIEGHF22, IEGHF22-32483-1 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGHF22-32483-1 Details Description
Related parts for IEGHF22-32483-1
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 40POS .050 VERT datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 42POS .35M datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 6.2K OHM 4SIP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 4A 125V datasheet.pdf