Sensata Technologies/Airpax IEGHF66-32806-20-V
IEGHF66-32806-20-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGHF66-32806-20-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IEGHF66-32806-20-V.pdf
Availability of IEGHF66-32806-20-V
QUANTITY
IEGHF66-32806-20-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGHF66-32806-20-V
Internal Part NumberEIS-IEGHF66-32806-20-V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGHF66-32806-20-V
Related LinksIEGHF66-3, IEGHF66-32806-20-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGHF66-32806-20-V Details Description
Related parts for IEGHF66-32806-20-V
Crystal 13.5600MHz 20ppm 12pF 30 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/2.5V 0.15A 8USMD datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
KIT EVAL UNIVERSITY S12 LAB I datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG YELLOW CA 0.4" datasheet.pdf
TVS DIODE 104VWM 176.4VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf