Sensata Technologies/Airpax IEL00-31651-50
IEL00-31651-50 picture photo
Mfg. Part Number
IEL00-31651-50
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IEL00-31651-50.pdf
Availability of IEL00-31651-50
QUANTITY
IEL00-31651-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of IEL00-31651-50
Internal Part NumberEIS-IEL00-31651-50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles-
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEL00-31651-50
Related LinksIEL00-3, IEL00-31651-50 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEL00-31651-50 Details Description
Related parts for IEL00-31651-50
JUMPER-H1500TR/A2015G/H1500TR 3" datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 3GHZ 8SOIC datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE ANGL CMR 5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A TO252-3 datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 0.3W 0.02% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRGHT SKT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf