Sensata Technologies/Airpax IEL1-1-52-30.0-01-V
IEL1-1-52-30.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEL1-1-52-30.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IEL1-1-52-30.0-01-V.pdf
Availability of IEL1-1-52-30.0-01-V
QUANTITY
IEL1-1-52-30.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEL1-1-52-30.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEL1-1-52-30.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEL1-1-52-30.0-01-V
Related LinksIEL1-1-52, IEL1-1-52-30.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEL1-1-52-30.0-01-V Details Description
Related parts for IEL1-1-52-30.0-01-V
PIC PROTO BOARD datasheet.pdf
CONN JUMPER 2CIRCUITS TIN datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
RES MO 2W 30 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS TIN SMD datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.0047UF RADIAL datasheet.pdf
22UF 63V 5X11 datasheet.pdf