Sensata Technologies/Airpax IEL1-1-61F-10.0-01-V
IEL1-1-61F-10.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEL1-1-61F-10.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IEL1-1-61F-10.0-01-V.pdf
Availability of IEL1-1-61F-10.0-01-V
QUANTITY
IEL1-1-61F-10.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEL1-1-61F-10.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEL1-1-61F-10.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEL1-1-61F-10.0-01-V
Related LinksIEL1-1-61F, IEL1-1-61F-10.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEL1-1-61F-10.0-01-V Details Description
Related parts for IEL1-1-61F-10.0-01-V
TVS DIODE 75VWM 121VC AXIAL datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 1K 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP 8-X2SON datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.2 OHM 5% 60W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 32.1 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 8V 9A SC-75-6 datasheet.pdf