Sensata Technologies/Airpax IEL11-1-52-10.0-01-V
IEL11-1-52-10.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEL11-1-52-10.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IEL11-1-52-10.0-01-V.pdf
Availability of IEL11-1-52-10.0-01-V
QUANTITY
IEL11-1-52-10.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEL11-1-52-10.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEL11-1-52-10.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEL11-1-52-10.0-01-V
Related LinksIEL11-1-52, IEL11-1-52-10.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEL11-1-52-10.0-01-V Details Description
Related parts for IEL11-1-52-10.0-01-V
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 6-32 datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST ISO PWM 10-UMAX datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
ACCES UNI SEAL RED PG 16 MIN 9 datasheet.pdf
OSC XO 5.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 390MA 750 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC CTRLR BOOST PWM CM 12TQFN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 20K OHM 1% 25W datasheet.pdf