Sensata Technologies/Airpax IEL11-1-63-40.0-01-V
IEL11-1-63-40.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEL11-1-63-40.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A
Datasheet Download
IEL11-1-63-40.0-01-V.pdf
Availability of IEL11-1-63-40.0-01-V
QUANTITY
IEL11-1-63-40.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEL11-1-63-40.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEL11-1-63-40.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating40A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEL11-1-63-40.0-01-V
Related LinksIEL11-1-63, IEL11-1-63-40.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEL11-1-63-40.0-01-V Details Description
Related parts for IEL11-1-63-40.0-01-V
AMMETER 0-5A LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
FIXED IND 22MH 190MA 18 OHM TH datasheet.pdf
SCR MOD ISO DUAL 1800V 210A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 3.81MM GRN R/A datasheet.pdf
SL 5.00/09/90 3.2SN OR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 385MA 1 OHM TH datasheet.pdf