Sensata Technologies/Airpax IEL111-1-62-15.0-01-V
IEL111-1-62-15.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEL111-1-62-15.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IEL111-1-62-15.0-01-V.pdf
Availability of IEL111-1-62-15.0-01-V
QUANTITY
IEL111-1-62-15.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEL111-1-62-15.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEL111-1-62-15.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEL111-1-62-15.0-01-V
Related LinksIEL111-1-6, IEL111-1-62-15.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEL111-1-62-15.0-01-V Details Description
Related parts for IEL111-1-62-15.0-01-V
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
DUST CAP 8S PLASTIC datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 12K OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
2.5 W/B HSG 15POS datasheet.pdf
RES 6.95K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf