Sensata Technologies/Airpax IEL111-1-63-40.0-E-01-V
IEL111-1-63-40.0-E-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEL111-1-63-40.0-E-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A
Datasheet Download
IEL111-1-63-40.0-E-01-V.pdf
Availability of IEL111-1-63-40.0-E-01-V
QUANTITY
IEL111-1-63-40.0-E-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEL111-1-63-40.0-E-01-V
Internal Part NumberEIS-IEL111-1-63-40.0-E-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating40A
Voltage Rating - AC480V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEL111-1-63-40.0-E-01-V
Related LinksIEL111-1-63, IEL111-1-63-40.0-E-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEL111-1-63-40.0-E-01-V Details Description
Related parts for IEL111-1-63-40.0-E-01-V
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 24V datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 2% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
IC PLL FREQ SYNTH W/VCO 36-LLP datasheet.pdf
CAP MICA 820PF 2% 1KV 2220 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 850W datasheet.pdf
TVS DIODE 136VWM 219VC SMB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 46POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
STARBOARD HEATSINK 1.55C/W 3" datasheet.pdf
RES 392 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 19.3K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf