Sensata Technologies/Airpax IEL111-1REC4-63-10.0-01-V
IEL111-1REC4-63-10.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEL111-1REC4-63-10.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IEL111-1REC4-63-10.0-01-V.pdf
Availability of IEL111-1REC4-63-10.0-01-V
QUANTITY
IEL111-1REC4-63-10.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEL111-1REC4-63-10.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEL111-1REC4-63-10.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEL111-1REC4-63-10.0-01-V
IEL111-1REC4-63-10.0-01-V Details Description
Related parts for IEL111-1REC4-63-10.0-01-V
BOX ABS GRAY 3.94"L X 1.97"W datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP FOR FERRULE DIE datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
VARISTOR 29.5V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
SHORT PARTITION 12X15 datasheet.pdf
CONN CONTACT PIN CRIMP SZ 8 datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 100PS GOLD datasheet.pdf
RES 21.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
MOUNT RECT CAPACITORS 0.030" datasheet.pdf