Sensata Technologies/Airpax IELH11-1-52-50.0-01-V
IELH11-1-52-50.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELH11-1-52-50.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A
Datasheet Download
IELH11-1-52-50.0-01-V.pdf
Availability of IELH11-1-52-50.0-01-V
QUANTITY
IELH11-1-52-50.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELH11-1-52-50.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELH11-1-52-50.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating50A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELH11-1-52-50.0-01-V
Related LinksIELH11-1-5, IELH11-1-52-50.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELH11-1-52-50.0-01-V Details Description
Related parts for IELH11-1-52-50.0-01-V
MOSFET N-CH 100V 13A TO220AB datasheet.pdf
IC UNDERVOLTAGE SENSING 3V TO92 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC DSP 32BIT 16CH SER IO 144LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
TRANSISTOR RF POWER 200W LDMOST datasheet.pdf
IC FLASH 512KBIT 70MHZ 8UDFN datasheet.pdf
MICRO 21C S /11 WHT 18" NI datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 20ppm 9pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf