Sensata Technologies/Airpax IELH11-1-61-2.50-01-V
IELH11-1-61-2.50-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELH11-1-61-2.50-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2.5A
Datasheet Download
IELH11-1-61-2.50-01-V.pdf
Availability of IELH11-1-61-2.50-01-V
QUANTITY
IELH11-1-61-2.50-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELH11-1-61-2.50-01-V
Internal Part NumberEIS-IELH11-1-61-2.50-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating2.5A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELH11-1-61-2.50-01-V
Related LinksIELH11-1-6, IELH11-1-61-2.50-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELH11-1-61-2.50-01-V Details Description
Related parts for IELH11-1-61-2.50-01-V
RES 2M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 1A TO-92L datasheet.pdf
SWITCH MINI SPST-NO PLUNG .187QC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
ANALOG OIL PRESSURE GAUGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf