Sensata Technologies/Airpax IELH11-1-62F-15.0-01-V
IELH11-1-62F-15.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELH11-1-62F-15.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IELH11-1-62F-15.0-01-V.pdf
Availability of IELH11-1-62F-15.0-01-V
QUANTITY
IELH11-1-62F-15.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELH11-1-62F-15.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELH11-1-62F-15.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELH11-1-62F-15.0-01-V
Related LinksIELH11-1-62, IELH11-1-62F-15.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELH11-1-62F-15.0-01-V Details Description
Related parts for IELH11-1-62F-15.0-01-V
RES 5 OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT ADH LT GRY 6'/72" datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 100V 8A TO-220AB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.2 OHM 5% 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DY RELAY datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 19.2MHZ CMOS SMD datasheet.pdf