| Internal Part Number | EIS-IELH111-1REC4-63-32.0-01-V | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Series | IEL | |
| Breaker Type | Magnetic (Hydraulic Delay) | |
| Current Rating | 32A | |
| Voltage Rating - AC | - | |
| Voltage Rating - DC | - | |
| Number of Poles | 3 | |
| Actuator Type | Lever | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | IELH111-1REC4-63-32.0-01-V | |
 | 1-175194-2 | CONN RCPT 24-28AWG CRIMP 15GOLD | datasheet.pdf | |
 | 1718010000 | JUMPER 25A 4POS BLU WDU/WDK2.5 | datasheet.pdf | |
 | VLS3010T-220MR46 | FIXED IND 22UH 460MA 900 MOHM | datasheet.pdf | |
 | AT91CAP9HA20-NADK3 | KIT DEV CAP9H 2M 1.8V MEM BOARD | datasheet.pdf | |
 | RNC60H2100FSRSL | RES 210 OHM 1/4W 1% AXIAL | datasheet.pdf | |
 | 74LVC1G04Z-7 | IC GATE INVERTER SNGL 1IN SOT553 | datasheet.pdf | |
 | CA08COMF10SL-4S01A176 | CONN PLUG 2POS RT ANG W/SKTS | datasheet.pdf | |
 | 614-87-628-31-012101 | CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD | datasheet.pdf | |
 | 383-10-150-00-001101 | HEADER WIRE WRAP 2.54MM | datasheet.pdf | |