Sensata Technologies/Airpax IELH12-70000-1-V
IELH12-70000-1-V picture photo
Mfg. Part Number
IELH12-70000-1-V
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IELH12-70000-1-V.pdf
Availability of IELH12-70000-1-V
QUANTITY
IELH12-70000-1-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELH12-70000-1-V
Internal Part NumberEIS-IELH12-70000-1-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELH12-70000-1-V
Related LinksIELH12-7, IELH12-70000-1-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELH12-70000-1-V Details Description
Related parts for IELH12-70000-1-V
RES 0.1 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
BLOCK TERM DKT 4 SMSE/GET TS35 datasheet.pdf
RES SMD 1.6KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 370MA 2.51 OHM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
ANT BACKFIRE 17DBI 5.8GHZ N FEM datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 200MHZ 54TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 250VAC/50VDC datasheet.pdf