Sensata Technologies/Airpax IELHK11-2REC4-61-2.50-AF-01-V
IELHK11-2REC4-61-2.50-AF-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELHK11-2REC4-61-2.50-AF-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2.5A
Datasheet Download
IELHK11-2REC4-61-2.50-AF-01-V.pdf
Availability of IELHK11-2REC4-61-2.50-AF-01-V
QUANTITY
IELHK11-2REC4-61-2.50-AF-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELHK11-2REC4-61-2.50-AF-01-V
Internal Part NumberEIS-IELHK11-2REC4-61-2.50-AF-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating2.5A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELHK11-2REC4-61-2.50-AF-01-V
IELHK11-2REC4-61-2.50-AF-01-V Details Description
Related parts for IELHK11-2REC4-61-2.50-AF-01-V
IC ACCLAIM MCU 64KB 100LQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470K OHM 2008 datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 24SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 16TQFN datasheet.pdf
IC POT DGTL 10BIT NV 16-TQFN datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR INA199 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 4" 0.50MM 15POS datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf