Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-51-100.-01-V
IELK1-1-51-100.-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-51-100.-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 100A
Datasheet Download
IELK1-1-51-100.-01-V.pdf
Availability of IELK1-1-51-100.-01-V
QUANTITY
IELK1-1-51-100.-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-51-100.-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-51-100.-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating100A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-51-100.-01-V
Related LinksIELK1-1-51, IELK1-1-51-100.-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-51-100.-01-V Details Description
Related parts for IELK1-1-51-100.-01-V
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V datasheet.pdf
IC KEYLESS ENTRY AFE 14SOIC datasheet.pdf
FUSE CERM 30A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CABLE FLT FLX 1.18" 0.50MM 35POS datasheet.pdf
RES 3.05K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN RCPT 4P INLINE SKT SLD CUP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A 4XDFN datasheet.pdf