Vishay/Dale RN70C9093FRSL
RN70C9093FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70C9093FRSL
Brief Description
RES 909K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C9093FRSL.pdf
Availability of RN70C9093FRSL
QUANTITY
RN70C9093FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C9093FRSL
Internal Part NumberEIS-RN70C9093FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C9093FRSL
Related LinksRN70C9, RN70C9093FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C9093FRSL Details Description
Related parts for RN70C9093FRSL
MOSFET N-CH 20V 54A D2PAK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
COMMUNICATIONS MODULE datasheet.pdf
LIGHT PIPE ASSY 4.0" RGB LED datasheet.pdf
LGH-1 DBL MOLDED END LEAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0051UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf