Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-51-35.0-01-V
IELK1-1-51-35.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-51-35.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 35A
Datasheet Download
IELK1-1-51-35.0-01-V.pdf
Availability of IELK1-1-51-35.0-01-V
QUANTITY
IELK1-1-51-35.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-51-35.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-51-35.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating35A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-51-35.0-01-V
Related LinksIELK1-1-51, IELK1-1-51-35.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-51-35.0-01-V Details Description
Related parts for IELK1-1-51-35.0-01-V
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15K OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 3.5NH 405MA 300 MOHM datasheet.pdf