Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-52-10.0-91-V
IELK1-1-52-10.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-52-10.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IELK1-1-52-10.0-91-V.pdf
Availability of IELK1-1-52-10.0-91-V
QUANTITY
IELK1-1-52-10.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-52-10.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-52-10.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-52-10.0-91-V
Related LinksIELK1-1-52, IELK1-1-52-10.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-52-10.0-91-V Details Description
Related parts for IELK1-1-52-10.0-91-V
DIODE ZENER 16V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 0.5% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 97.6 OHM 1% 10W datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 24/28 BLACK datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 630V X7R 2220 datasheet.pdf