Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-52-25.0-91-V
IELK1-1-52-25.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-52-25.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A
Datasheet Download
IELK1-1-52-25.0-91-V.pdf
Availability of IELK1-1-52-25.0-91-V
QUANTITY
IELK1-1-52-25.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-52-25.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-52-25.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating25A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-52-25.0-91-V
Related LinksIELK1-1-52, IELK1-1-52-25.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-52-25.0-91-V Details Description
Related parts for IELK1-1-52-25.0-91-V
IC LATCH 4BIT DUAL D 3ST 24DIP datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OTP OCP CV 8SOP datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
TRANSFORMER WE-LAN 10/100/1000BT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 169 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf