Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-61-20.0-01-V
IELK1-1-61-20.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-61-20.0-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IELK1-1-61-20.0-01-V.pdf
Availability of IELK1-1-61-20.0-01-V
QUANTITY
IELK1-1-61-20.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-61-20.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-61-20.0-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-61-20.0-01-V
Related LinksIELK1-1-61, IELK1-1-61-20.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-61-20.0-01-V Details Description
Related parts for IELK1-1-61-20.0-01-V
IC CTRLR LI-ION BATT CHRG 8-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP DIFFERENTIAL 8SO datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 4.2V 0.3A SOT89-5 datasheet.pdf
IC AMP LNA GAAS MMIC 16QFN datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 125VDC 2AG datasheet.pdf
SAC -8P-M CABLE datasheet.pdf
TM3685M020CLBA datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf