Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-62-15.0-91-V
IELK1-1-62-15.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-62-15.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IELK1-1-62-15.0-91-V.pdf
Availability of IELK1-1-62-15.0-91-V
QUANTITY
IELK1-1-62-15.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-62-15.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-62-15.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-62-15.0-91-V
Related LinksIELK1-1-62, IELK1-1-62-15.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-62-15.0-91-V Details Description
Related parts for IELK1-1-62-15.0-91-V
CAP FILM 0.22UF 2% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 140V 7.6 OHM 10% datasheet.pdf
FIXED IND 800UH 1.75A 640 MOHM datasheet.pdf
IC HALL SENSOR SGL 25MA SIP-3L datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
THERMOSTAT LOW LVL HERMETIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SAK 2.5 T/35 2 POLE CU/CO datasheet.pdf
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf