Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-62-20.0-01-V
IELK1-1-62-20.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-62-20.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IELK1-1-62-20.0-01-V.pdf
Availability of IELK1-1-62-20.0-01-V
QUANTITY
IELK1-1-62-20.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-62-20.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-62-20.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-62-20.0-01-V
Related LinksIELK1-1-62, IELK1-1-62-20.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-62-20.0-01-V Details Description
Related parts for IELK1-1-62-20.0-01-V
IC MUX/DEMUX FET 4B 1OF2 16TSSOP datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 14AWG SLATE 100' datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
VARISTOR 50V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW DO220AA datasheet.pdf
Connector Header 4 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf