Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-62-90.0-01-V
IELK1-1-62-90.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-62-90.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 90A
Datasheet Download
IELK1-1-62-90.0-01-V.pdf
Availability of IELK1-1-62-90.0-01-V
QUANTITY
IELK1-1-62-90.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-62-90.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-62-90.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating90A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-62-90.0-01-V
Related LinksIELK1-1-62, IELK1-1-62-90.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-62-90.0-01-V Details Description
Related parts for IELK1-1-62-90.0-01-V
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO41 datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16-SOIC datasheet.pdf
SENSR OPTO REFL 12.7MM PANEL MNT datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 5% 1W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 190POS datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
MOD RECT ASSY +CT 3A 20KV datasheet.pdf