Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-72-80.0-91-V
IELK1-1-72-80.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-72-80.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 80A
Datasheet Download
IELK1-1-72-80.0-91-V.pdf
Availability of IELK1-1-72-80.0-91-V
QUANTITY
IELK1-1-72-80.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-72-80.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-72-80.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating80A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-72-80.0-91-V
Related LinksIELK1-1-72, IELK1-1-72-80.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-72-80.0-91-V Details Description
Related parts for IELK1-1-72-80.0-91-V
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ESD HANDLER 10X4X1-1/4 datasheet.pdf
SWITCH KNOB 3FLUTE 1.250" BLACK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 30V datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 12MM VERT 24PPR datasheet.pdf