Sensata Technologies/Airpax IELK1-1REC4R-52-20.0-01-V
IELK1-1REC4R-52-20.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1REC4R-52-20.0-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IELK1-1REC4R-52-20.0-01-V.pdf
Availability of IELK1-1REC4R-52-20.0-01-V
QUANTITY
IELK1-1REC4R-52-20.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1REC4R-52-20.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1REC4R-52-20.0-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1REC4R-52-20.0-01-V
IELK1-1REC4R-52-20.0-01-V Details Description
Related parts for IELK1-1REC4R-52-20.0-01-V
RES 169K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 12VOUT datasheet.pdf
VARISTOR 297V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MKP 4UF 5% 850VDC DRAWING T6 datasheet.pdf