Sensata Technologies/Airpax IELK11-1-51-90.0-01
IELK11-1-51-90.0-01 picture photo
Mfg. Part Number
IELK11-1-51-90.0-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 90A
Datasheet Download
IELK11-1-51-90.0-01.pdf
Availability of IELK11-1-51-90.0-01
QUANTITY
IELK11-1-51-90.0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK11-1-51-90.0-01
Internal Part NumberEIS-IELK11-1-51-90.0-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating90A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK11-1-51-90.0-01
Related LinksIELK11-1-, IELK11-1-51-90.0-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK11-1-51-90.0-01 Details Description
Related parts for IELK11-1-51-90.0-01
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PATCHBAY 96TT JACK 1.75" UNWIRED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 12VOUT 100W datasheet.pdf
CONN ADAPTOR datasheet.pdf
UMMQ-1000-0250-A datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 48POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf