Sensata Technologies/Airpax IELK11-1-62-80.0-01-V
IELK11-1-62-80.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK11-1-62-80.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 80A
Datasheet Download
IELK11-1-62-80.0-01-V.pdf
Availability of IELK11-1-62-80.0-01-V
QUANTITY
IELK11-1-62-80.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK11-1-62-80.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK11-1-62-80.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating80A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK11-1-62-80.0-01-V
Related LinksIELK11-1-6, IELK11-1-62-80.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK11-1-62-80.0-01-V Details Description
Related parts for IELK11-1-62-80.0-01-V
MINITEK SHROUDED HDR SMT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 200MW SMINI2 datasheet.pdf
RES 158 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180 SOLID datasheet.pdf
CONN PCB 4POS datasheet.pdf