Sensata Technologies/Airpax IELK11-35102-1
IELK11-35102-1 picture photo
Mfg. Part Number
IELK11-35102-1
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IELK11-35102-1.pdf
Availability of IELK11-35102-1
QUANTITY
IELK11-35102-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK11-35102-1
Internal Part NumberEIS-IELK11-35102-1
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK11-35102-1
Related LinksIELK11-, IELK11-35102-1 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK11-35102-1 Details Description
Related parts for IELK11-35102-1
FUSE CERAMIC 2.8A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA PLUG TO SMB PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
RING TERMINAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS SKT datasheet.pdf