Sensata Technologies/Airpax IELR1-1-52-30.0-01-V
IELR1-1-52-30.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELR1-1-52-30.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IELR1-1-52-30.0-01-V.pdf
Availability of IELR1-1-52-30.0-01-V
QUANTITY
IELR1-1-52-30.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELR1-1-52-30.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELR1-1-52-30.0-01-V
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELR1-1-52-30.0-01-V
Related LinksIELR1-1-52, IELR1-1-52-30.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELR1-1-52-30.0-01-V Details Description
Related parts for IELR1-1-52-30.0-01-V
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.085" NYLON 9.78MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 3W DO204AL datasheet.pdf
VARISTOR 354V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf