Sensata Technologies/Airpax IELR1-37875-10-V
IELR1-37875-10-V picture photo
Mfg. Part Number
IELR1-37875-10-V
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IELR1-37875-10-V.pdf
Availability of IELR1-37875-10-V
QUANTITY
IELR1-37875-10-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELR1-37875-10-V
Internal Part NumberEIS-IELR1-37875-10-V
FamilyCircuit Breakers
SeriesIELR
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeDIN Rail
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELR1-37875-10-V
Related LinksIELR1-37, IELR1-37875-10-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELR1-37875-10-V Details Description
Related parts for IELR1-37875-10-V
IC MONITOR SMART BATTERY 8-SOIC datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE EXIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD RA/SLOT/STDF datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 24V 0.3A datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS 3.81MM GREEN datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 1.0MHZ CMOS SMD datasheet.pdf