Sensata Technologies/Airpax IELR11-1-61-7.50-01-V
IELR11-1-61-7.50-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELR11-1-61-7.50-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A
Datasheet Download
IELR11-1-61-7.50-01-V.pdf
Availability of IELR11-1-61-7.50-01-V
QUANTITY
IELR11-1-61-7.50-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELR11-1-61-7.50-01-V
Internal Part NumberEIS-IELR11-1-61-7.50-01-V
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating7.5A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELR11-1-61-7.50-01-V
Related LinksIELR11-1-6, IELR11-1-61-7.50-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELR11-1-61-7.50-01-V Details Description
Related parts for IELR11-1-61-7.50-01-V
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
FUSE 16A 600V HS FERRULE datasheet.pdf
CONTROLLER SSR 2.4A 12-24VDC datasheet.pdf
IC DAC 16BIT I2C/SRL 20QFN datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH SIDE SGL 8SOIC datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONN ASSY SIDE ENTRY 6POS M20 datasheet.pdf
SC 3.81/08/135F 3.2SN BK BX datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN HDR 57POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES SMD 3.01 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf