Sensata Technologies/Airpax IELR111-1-61-7.50-01-V
IELR111-1-61-7.50-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELR111-1-61-7.50-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A
Datasheet Download
IELR111-1-61-7.50-01-V.pdf
Availability of IELR111-1-61-7.50-01-V
QUANTITY
IELR111-1-61-7.50-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELR111-1-61-7.50-01-V
Internal Part NumberEIS-IELR111-1-61-7.50-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating7.5A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELR111-1-61-7.50-01-V
Related LinksIELR111-1-6, IELR111-1-61-7.50-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELR111-1-61-7.50-01-V Details Description
Related parts for IELR111-1-61-7.50-01-V
AC/DC CONVERTER 5V 12V -5V 100W datasheet.pdf
IC 5.0V DUAL PROCESSOR MON 8MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 75MA 22 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 76MA 8.2 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
MULTIMODE COUPLER 1M datasheet.pdf
18000UF 40V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf