Sensata Technologies/Airpax IELR111-1-61-7.50-91-V
IELR111-1-61-7.50-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IELR111-1-61-7.50-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A
Datasheet Download
IELR111-1-61-7.50-91-V.pdf
Availability of IELR111-1-61-7.50-91-V
QUANTITY
IELR111-1-61-7.50-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELR111-1-61-7.50-91-V
Internal Part NumberEIS-IELR111-1-61-7.50-91-V
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating7.5A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELR111-1-61-7.50-91-V
Related LinksIELR111-1-6, IELR111-1-61-7.50-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELR111-1-61-7.50-91-V Details Description
Related parts for IELR111-1-61-7.50-91-V
FAN BLWR CENT 174X115MM 115VAC datasheet.pdf
RES SMD 1.5KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 3.57M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 22PF 6.3KV SL RADIAL datasheet.pdf
600 PPR datasheet.pdf
LCD TOUCH TFT 4.3" RS232/I2C datasheet.pdf