Sensata Technologies/Airpax IELZXK1-1REC4-52-40.0-03-V
IELZXK1-1REC4-52-40.0-03-V picture photo
Mfg. Part Number
IELZXK1-1REC4-52-40.0-03-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A
Datasheet Download
IELZXK1-1REC4-52-40.0-03-V.pdf
Availability of IELZXK1-1REC4-52-40.0-03-V
QUANTITY
IELZXK1-1REC4-52-40.0-03-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELZXK1-1REC4-52-40.0-03-V
Internal Part NumberEIS-IELZXK1-1REC4-52-40.0-03-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating40A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELZXK1-1REC4-52-40.0-03-V
IELZXK1-1REC4-52-40.0-03-V Details Description
Related parts for IELZXK1-1REC4-52-40.0-03-V
FIXED IND 27NH 230MA 470 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
MODULE WIRELESS USB EXT ANT datasheet.pdf
REV-FOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
SGE1510-3-0660A-500MQD-200FQD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 16POS SMD datasheet.pdf
EVAL KIT FOR ACT411US-T datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 55A 0.59 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.91UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf