Vishay/Dale IHHP1008ABERR47M01
IHHP1008ABERR47M01 picture photo
Mfg. Part Number
IHHP1008ABERR47M01
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
IND .47UH 20% SMD
Datasheet Download
IHHP1008ABERR47M01.pdf
Availability of IHHP1008ABERR47M01
QUANTITY
IHHP1008ABERR47M01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IHHP1008ABERR47M01
Internal Part NumberEIS-IHHP1008ABERR47M01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIHHP-1008AB-01
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance470nH
Tolerance±20%
Current Rating4.5A
Current - Saturation4.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)24 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHHP1008ABERR47M01
Related LinksIHHP1008A, IHHP1008ABERR47M01 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHHP1008ABERR47M01 Details Description
Related parts for IHHP1008ABERR47M01
DIODE GEN PURP 100V 1.5A DO214AA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TXRX ETH 10/100 SGL PORT 64-LQFP datasheet.pdf
IC FPGA 326 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES 820K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 265MA 2.1 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE 24V datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.3KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0062UF 5% 850VDC AXIA datasheet.pdf